Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

‘Po sikur në orarin e ndaluar të kishte bombardime?’, Rama u përgjigjet bankave: Hapini sportelet në orarin e caktuar, kjo s’është lojë, por luftë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eae8a71f8ba3645899fa0af17855674f

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur bankierëve të cilët duket se janë shqetësuar pas masave shtesë të ndërmarra nga qeveria, ku duke filluar nga nesër, lejohet qarkullimi i këmbësorëve nga ora 06:00-10:00 dhe nga ora 16:00-18:00.

Kjo pasi është parë që jo të gjithë u janë bindur urdhrave për të qendruar në shtëpi, duke rrezikuar veten dhe të tjerët.

Rama u bën me dije bankave t’i hapin sportelet vetëm në orarin e caktuar e të respektojnë masat e marra, pasi sipas kryeministrit kjo nuk është një lojë, por një luftë.

“Po të kishte bombardime gjatë orarit të ndaluar, çfarë do të bënin bankat”?, shkruan Rama në ‘Facebook’.

bak.PNG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img