Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Po sikur Ministrinë e Arsimit ta marrë Tim Idrizi?’ Rama: A e dini çfarë iu gjen juve në këtë rast

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

788f83e9586a189a3e579c46edaee4b2

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Elbasan për të prezantuar kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Herë pas here ai është ndalur tek kandidatët e PD-së, duke i ironizuar.

Gjatë fjalës së tij, Rama tha se do të bëhej hataja në rast se këta që kandidojnë sot të drejtonin ministritë më të rëndësishme në vend.

“Mendoni se disa nga ju jeni demokratë dhe nuk jeni të kërcënuar. Po sikur nesër ta marrë Ministrinë e Arsimit Tim Idrizi, e dini çfarë iou gjen juve. Sepse mënyra se si ndahet pushteti, se janë po ata. Është me parcela dhe në çdo parcelë është agai dhe partia e ministrit është ajo që vendos. Nuk po them që larg qoftë që ministrinë e Arsimit dhe Shëndetësisë ta marrë LSI-ja. Ka qenë Nard Ndoka ministër Shëndetësie, imagjinojeni sikur të na kishte sulmuar virusi me Nard Ndokën ministër, në ata stalla që vetëm spitale nuk quheshin”,- tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img