Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Po shkonin për të marrë nusen, vetëtima godet krushqit dhe vret 17 prej tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 17 pjesëtarë të një dasme në Banglandesh kanë humbur jetën pasi janë goditur nga vetëtima.

Krushqit sapo kishin zbritur nga një varkë dhe ishin nisur për te shtëpia e nuses, në qytetin Shibganj, në momentin që u goditën nga vetëtima.

Dhëndri dhe 14 persona të tjerë mbetën të plagosur rëndë.

Dëshmitarët që panë ngjarjen e tmerrshme thonë se toka u godit nga më shumë se një vetëtimë, raporton newsbomb.al.

Në vitin 2016, Banglandeshi e shpalli vetëtimën si katastrofë natyrore, kur më shumë se 200 veta vdiqën për shkak të vetëtimave në një muaj të vetëm, dhe 82 në një ditë të vetme.

Ekspertët thonë se shpyllëzimi ka ndikuar së tepërmi në rritjen e viktimave për shkak të goditjes nga vetëtimat.

sdfwegwe4g3ehh

Më shumë

spot_img