Po SHEMBET pallati në GJIROKASTËR, Prokuroria në terren nis hetimet

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 04-02-2018 Po SHEMBET pallati në GJIROKASTËR, Prokuroria në terren nis hetimet

Një pallat 12 katësh në lagjen e Shtufit në Gjirokastër u rrezikua gjatë mbrëmjes së djeshme për të rënë pas rreshqitjes së rrugës dhe dherave që shkuan deri në katin e dytë të pallatit.

Tani, rreth orës 13.00 një grup specialistësh të Prokurorisë së Gjirokastrës kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë filluar marrjen e provave të para për të cuar përpara përgjegjësisë personat që e kanë këtë përgjëgji. Lajmin e jep deputeti I PD së qarkut të Gjirokastrës Tritan Shehu.

“Njoftohem se grupi i gatshëm hetimor ka shkuar në vendngjarje, në lagjen e Shtufit, aty ku rrëshkitja rrezikon jo vetëm godinat por edhe jetën e qytetarëve.  Padyshim ka shumë për të hetuar e konkluduar në atë masakër urbanistike, potencialisht vdekjeprurëse të kryer aty në disa vite. Falenderoj prokurorinë për reagimin e shpejtë dhe fillimin e hetimeve”- shkruan Tritan Shehu në rrjetin social facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 24 kile tritol, hidhen në erë dy objekte në Fier, ishin mbi lumin Gjanicë (PAMJET E SHPËRTHIMIT)
Bllokohen nga uji, evakuohet familja me 10 anëtarë në Divjakë »
Article Logic
Execution time: 0.012014865875244
array(1) { ["section"]=> string(73) "po-shembet-pallati-ne-gjirokaster-prokuroria-ne-terren-nis-hetimet-109092" }