Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Po punonte tokën më autokombajnë, 22 vjeçarin në Dimal e zë korenti, dërgohet në gjendje të rëndë në spital (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 22-vjeçar nga fshati Konisbaltë në Dimal është goditur nga korenti teksa po punonte me autokombajë.

Bojken Danushi 22 vjeç ishte duke punuar tokën me autokombajnë kur e zuri korenti.  

Mësohet se autokombajna ka kapur në telat e tensionit të lartë dhe rryma elektrike ka goditur të riun që ishte në drejtimin e mjetit.

I riu është dërguar në spitalin Rajonal të Beratit ku ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Në vendngjarja kanë shkuar edhe forca të shumta policie që po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes,që sipas policisë,është ngjarje aksidentale.

Më shumë
spot_img
spot_img