Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po punonte tokën, banori në Vlorë gjen predhë luftarake të Luftës së Dytë Botërore (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një predhë luftarake e Luftës së Dytë Botërore është gjetur nga një banorë i fshatit Peshkëpi në Vlorë, në tokën në të cilën ai po punonte.

Mësohet se banori ka qenë duke punuar tokën e tij dhe ka pikasur predhën luftarake. Sipas raportimeve të para, ajo i përket kohës së Luftës së Dytë Botërore dhe është e pa shpërthyer.

Mediat bëjnë me dije deri tani në fshatin Peshkëpi nuk kanë shkuar as forcat xheniere e as Policia të bërë të mundur lëvizjen dhe plasjen e kontrolluar të saj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img