Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po përpiqej të largohej nga vendi, policia greke arreston një person; dyshohet si pjesë e bandës që vranë 20-vjeçaren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka rënë në prangat e policisë greke, pasi dyshohet se është një nga autorët që hynë në shtëpinë në Glyka Nera për të grabituar dhe vranë 20-vjeçaren, nënën e një vajze 11 muajshe.

Mediat greke bëjnë me dije se është arrestuar një i huaj gjeorgjan në kufirin e Evros në përpjekje për t’u larguar nga vendi.

Teksa policia po verifikonte dokumentat, ka zbuluar se personi në fjalë po përdorte pasaportë false për tu larguar nga vendi.

Pas analizës së ADN-së, u zbulua se gjorgjani ishte pjesë e një grabitje të ndodhur më 7 mars, në një shtëpi në Pikermi, ku autorët lidhën dhe rrahën një çift të moshuarish dhe ndihmësin e tyre shtëpiak dhe më pas grabitën para dhe bizhuteri.

Policia po heton nëse ka lidhje me vrasjen e Karoline në Glyka Nera që tronditi gjithë Greqinë.

Kujtojmë që një javë më parë tre persona hynë në një shtëpi për të grabitur, dhe vranë një vajzë 20 vjeçe, Karolina. Ata në banesë morën 15 mijë euro dhe bizhuteri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img