Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Po përgatitej të mbillte hashash, Policia arreston të riun nga Mamurrasi, nga kontrolli në shtëpi i gjejnë kallashnikov dhe municion luftarak (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 35 vjeçar është arrestuar nga Policia në Mamurras, pasi po përgatitej të mbillte hashash. Në kuadër të veprimtarisë kundër kultivimit të narkotikëve, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasi Xhan Kaçi.

Si rezultat i kontrolleve, në vendin e quajtur “Marvalak”, Mamurras, është konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike shtetasi Xhan Kaçi 35 vjeç, banues në Mamurras, i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në territorin përreth, u gjetën dhe u sekuestruan një armë zjarri automatik dhe municion luftarak.    

200967355 3091651327787884 7544607792018825713 n

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img