Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Po përgatisnin një sulm me bombë, arrestohen 3 persona në Gjermani

spot_img

Lajme të ngjashëm

d61d1c0b1ee8df4e250c7eda36cf9ca4

Policia gjermane ka arrestuar tre persona pasi dyshohet se kishin planifikuar një sulm me bombë.

Në pranga u vunë tre personat me origjinë irakiane në Dithmarschen, në shtetin verior të Schlesëig-Holstein.

Një zëdhënëse e policisë federale të Gjermanisë, Daniela Kiss, konfirmoi se oficerët ishin të përfshirë në një operacion së bashku me policinë e shtetit.

Prokurorët federalë gjermanë, të cilët nuk mund të konfirmojnë menjëherë raportet, janë përgjegjës për hetimin e krimeve të rënda, përfshirë terrorizmin.

Spiegel Online raporton se personat, të identifikuar si Shahin F., Hersh S. dhe Rauf S., dëshironin të përdorin fishekzjarrë për të ndërtuar një eksploziv dhe kishin urdhëruar një detonator nga Britania.

 

Më shumë

spot_img