Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Po pastronte armën e gjahut, fqinji plagos 6 vjeçarin në Kukës, detajet e para

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 6 vjeçar nga Kukësi është plagosur aksidentalisht me armë gjahu. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në fshatin Kodër Lumë, Kukës.

Bëhet me dije se shtetasi H. D., 75 vjeç dyshohet se ka plagosur aksidentalisht me armë gjahu, çifte,  të miturin, i cili është njëkohësisht fqinj me të.

6 vjeçari është dërguar me urgjencë në spitalin Rajonal të Kukësit për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Ndërsa Polici ka shoqëruar në komisariat 75 vjeçarin për të dhënë dëshminë e tij, në lidhje me ngjarjen.

Kukës/Informacion paraprak:

Në fshatin Kodër Lumë, shtetasi H. D., 75 vjeç dyshohet se aksidentalisht ka plagosur me armë gjahu çifte, një shtetas 6 vjeç (fqinji i tij), i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kukës, shtetasin H. D., për kryerjen e veprimeve procedurale. Arma e gjahut çifte është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë


spot_img

spot_img