Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Po ngjitej në mal me shokët, humb jetën në lule të rinisë 19-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8ee56f527589b0f385e9894d56ebef87

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në malin Marmagna në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00, ku 19-vjeçari Marinel Senka ka humbur jetën tragjikisht. Ai ishte me shokët e tij duke ngjitur malet, kur rrëshqiti dhe ra në boshllëk, duke humbur kështu edhe jetën.

Menjëherë ka ndërhyrë ndihma e shpejtë dhe kanë nxjerrë trupin, por për shkak të plagëve të rënda të marra 19-vjeçari ka humbur jetën.

Marineli prej disa vitesh jetonte dhe punonte në Itali.  Komuniteti i Pontremoli është në zi për humbjen e madhe.

Më shumë

spot_img
spot_img