Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po ndodh tani: Hamas lëshon breshëri raketash drejt Tel Avivit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Hamas ka lëshuar një tjetër breshëri raketash në drejtim të qytetit Ashkelon në Tel Aviv.

Ky sulm vjen vetëm pak minuta pas disa raketa të lëshuara nga Forcat Izraelite shembën kullën e banimit Al Sharuk në Gaza.

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës ka arritur kulmin që pas incidentit në Xhaminë Al-Aqsa në Jeruzalem, duke shkaktuar dhjetra viktima dhe qindra të plagosur nga të dyja palët.

Ndërsa OKB ka shprehur shqetësimin se përshkallëzimi mund të çojë drejt një lufte të mirëfilltë mes dy shteteve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img