Hapësire reklamuese

Bota

“Po na qëllojnë”, vriten dy oficerë policie që ishin duke patrulluar

Shkruar nga Newsbomb
“Po na qëllojnë”, vriten dy oficerë policie që

Dy oficerë policie janë qëlluar për vdekje teksa ishin në një patrullë rutinë në Gjermaninë perëndimore .

Mediat e huaja raportojnë se të shtënat ndodhën gjatë një kontrolli trafiku pranë Kuselit. Persona të paidentifikuar qëlluan drejtë policëve.

Policët që humbën jetën është një vajzë 24 vjeçe dhe një djalë 29-vjeçar. Ata raportuan se dikush po i qëllonte, ndërsa përforcimet kur shkuan në vendin e ngjarjes, i gjetën të pajetë.

Autorët u larguan, por policia nuk kishte asnjë përshkrim të tyre, makinës që përdornin apo në çfarë drejtimi u larguan.

Policia dhe autoritetet gjermane janë vënë në kërkim të autorëve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese