Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Po mblidhte lule, makina përplas për vdekje 5-vjeçaren shqiptare në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lechena të Greqisë, ku një vajzë shqiptare ka humbur jetën.

Sipas mediave greke aksidenti tragjik ka ndodhur ditën e djeshme ku Klaudia 5-vjeçare doli në rrugë për të mbledhur lulëkuqe, kur një auomjet e përplasi dhe e tërhoqi zvarrë. 

Menjëherë vogëlushja u transportua për në spital, por fatkeqësisht ajo nuk mund të përballonte plagët e marra, ndërsa drejtuesi i automjetit u arrestua nga policia dhe u dërgua në stacionin policor “Andravida Kyllini”.

Prindërit e 5-vjeçares, Bledi dhe Dorina prej më shumë se tridhjetë vitesh jetojnë në Greqi.

Ata punoin  në serrate e shalqirit në zonën midis Droselit dhe Moschonerit dhe kishin marrë dhe vajzën e tyre Klaudia, që sapo ishte kthyer nga kopshti.

auto 1620723912

Më shumë

spot_img
spot_img