Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Po mbante takim elektoral, deputeti anglez qëllohet disa herë me thikë brenda në Kishë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti britanik Sir David Amess, është qëlluar disa herë me thikë gjatë një takimi elektoral që ka qenë duke mbajtur në qytetin e Leigh, në Angli. Konservatori është sulmuar nga një burrë që ka shkuar me vrap brenda Kishës ku Sir David Amess po mbante takimin.

Policia e Essex ka konfirmuar se një burrë është arrestuar në vendngjarje.

Deputeti ka marrë menjëherë ndihmën e parë në vendngjarje dhe është dërguar në spital. Gjendja e tij nuk dihet ende, raportojnë mediat ndërkombëtare.  69 vjeçari, është i martuar dhe ka katër vajza. Ai është deputet prej vitit 1983.

“Një burrë u arrestua menjëherë dhe ne nuk po kërkojmë askënd tjetër”, ka thënë Policia britanike.

Udhëheqësi i Partisë Laburiste Sir Keir Starmer shkroi në Twitter: “Një lajm i tmerrshëm dhe thellësisht tronditës. Duke menduar për Davidin, familjen e tij dhe stafin e tij.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img