Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po luani me jetët e njerëzve duke mos pranuar vaksinat e Rusisë? Rama: Ato nuk janë gati, ne kemi zgjedhur perëndimin, familjen europiane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

24211b78bef6f1902638bec71eb8dfdd

Kryeministri Rama thotë se Shqipëria ka zgjedhur të aplikojë vaksinat e prodhuara nga kompanitë perëndimore sepse jemi pjesë e familjes europiane.

I pyetur nga gazetarët nëse është në lojë jeta e njerëzve duke mos pranuar vaksinat e Rusisë, por duke pritur ato të perëndimit, Rama tha se vonesat nuk do të jenë kronike.

“Impakti i vaksinës nuk është kaq imediat sa të numërosh jetët fatkeqëisht të humburra dje. Së dyti vaksinat në kahun lindor nuk është se janë gati sa hap e mbyll sytë. Nuk është se janë te dera dhe i kemi mbyll ne.

Së treti ne kemi zgjedhur vaksinat e kahut perëndmor sepse ne jemi pjesë e familjes europiane. Së katërti, të jesh i sigurt që ne jemi në kushtet që po e zbatojmë planin tonë. Vonesa e krijuar nuk ka lidhje me ne. Kjo vonesë nuk do të jetë kronike”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img