Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Po lahej në lumë, mbytet vajza 12 vjeçare në Dibër, Policia dhe banorët nxjerrin trupin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 12 vjeçare ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte duke u larë në lumin Drin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura e Lushës”.

Policia dhe banorët e zonës kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të 12 vjeçares. Mësohet se e mitura është mbytur teksa lahej në rrjedhën e lumit Drin.

Njoftimi i policisë:

Në vendin e quajtur “Ura e Lushes”,  njësia Administrative Arras,  një 12 vjeçare dyshohet se duke u larë në lumin Drin është mbytur.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të  së miturës. Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img