Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Po kullotnin bagëtitë, tre fëmijët gjejnë armën e zjarrit në Kurbin dhe luajnë me të, mbetet i vdekur 13 vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kurbin në mesnatë, shkruan newsbomb.al. Mësohet se një fëmijë 13 vjeçar ka ndërruar jetë pasi është qëlluar me armë zjarri.

Burimet bëjnë me dije se kanë qenë tre fëmijë që kishin dalë për të kullotur bagëtitë në mal. Rastësisht, ata kanë gjetur dhe një armë zjarri, të braktisur, të cilën e kanë marrë dhe kanë nisur të luajnë. Teksa tre të miturit nga fshati Gërnac luanin me njëri-tjetrin, arma ka bërë qitje të pakontrolluar.

Fatkeqësisht, një nga tre fëmijët është prekur nga plumbi dhe ka ndërruar jetë. Deri tani ai është identifikuar vetëm me mbiemër, Keqi. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

Më shumë

spot_img