Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po kujdesej për kanabisin, nëna harron vajzën e vogël në makinë, 3 vjeçarja humb jetën nga nxehtësia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë 3-vjeçare vdiq, pasi u la nga nëna e saj në makinë,në temperaturë të lartë për gati 3 orë.

Policia lokale tha se e ka gjetur pa jetë vajzën e quajtur Jessica Campos, e cila ishte lënë e vetme në mjet. 

Nëna e vajzës, Eustajia Mojica Dominguez, 28 vjeçe, është arrestuar për vrasje dhe raportohet se ka qenë duke u kujdesur për kanabisin, ndërsa vajza po përjetonte momentet e fundit nga nxehtësia në makinë.

Sipas raportimit të policisë, temperatura brenda makinës ka qenë shumë e lartë saqë vogëlushja nuk mundur dot të marrë frymë. 3 vjeçares iu dha ndihma e parë nga një polic i zonës. Ajo u dërgua në spital, ku edhe u shpall e vdekur.

Zyrtarët policorë thanë se zbuluan 70 bimë të rritura të marijuanës dhe 80 fidane të kësaj bime, brenda shtëpisë ku ishte parkuar makina.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img