Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Po kthente fëmijët nga shkolla, merr flakë autobusi me nxënës në Divjakë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autobusi i nxënësve në fshatin Kryekuq të Divjakës ka marrë flakë pasditen e djeshme. Newsbomb.al mëson se në momentin kur ka ndodhur ngjarja, autobusi ka qenë duke transportuar fëmijët nga shkolla për në shtëpi.

Sipas burimeve, pasditen e djeshme rreth orës 16.30-17.00 teksa autobusi ishte në ecje në fshatin Kryekuq, ka marrë flakë dhe të gjithë fëmijët ndodheshin brenda. Fatmirësisht, ata kanë mundur të dalin me shpejtësi jashtë, ndërkohë që mjeti është shkrumbuar.

Dëshmitarët dhe prindërit i kanë thënë newsbomb.al se mjeti me të cilin fëmijët e tyre shkonin në shkollë ishte në gjendje të mjerueshme, aq sa ka marrë flakë në ecje pas jo më shumë se 5 km nga vendi ku ishte nisur.

Deri tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga Policia për ngjarjen.

Më shumë
spot_img
spot_img