Hapësire reklamuese

Bota

Po ktheheshin nga funerali, 400 motoçikleta thyejnë rregullat për koronavirusin, bllokojnë rrugën dhe 'sfidojnë' policinë (FOTO-VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb

Qindra motoçikleta kanë vërshuar në rrugët e Queens, New York të premten, pasi morën pjesë në një funeral, duke mos respektuar urdhrat e mos-grumbullimit dhe distancimit social.

Video tregon dy policë që përpiqen të rregullojnë trafikun në pjesën xhamaikane të Queens, rreth orës 10:30 të mëngjesit. 

Shoqata Benevolent e Sergeants, që përfaqëson 13,000 reshterë aktivë dhe të pensionuar të policisë së New York-ut, postoi videon problematike dhe "shpërtheu" me kritika ndaj kryetarit të komunës Bill de Blasio, raporton daily mail.

26807102-8187529-image-a-33_1586015856475.jpg

26807078-8187529-image-a-36_1586015926506.jpg

26807068-8187529-image-a-40_1586015965455.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese