Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Po kryenin fluturim stërvitor, rrëzohet avioni luftarak në Greqi, nuk dihet fati i pilotëve

Lajme të ngjashëm

Një avion i Forcave Ajrore në Greqi është rrëzuar mëngjesin e sotëm në zonën detare pranë Anravidës.

Mediat greke shkruajnë se një avion, F-4 me dy vende, i cili ishte në një fluturim stërvitor dhe i shoqëruar nga një tjetër Phantom, u rrëzua 25 milje detare në jug të aeroportit të Andravidës.

Për momentin nuk është e qartë nëse dy pilotët ia dolën të përdornin sediljen për t’u hedhur, apo nëse kanë humbur jetën.

“Të hënën, më 30 janar 2023 në orën 10:30, një avion F-4 (dy vendësh) i 338M/117PM që kryente një fluturim stërvitor u rrëzua në zonën detare 25 milje detare në jug të aeroportit Andravidas” njofton Ministria e Mbrojtjes në Greqi.

Më shumë