Hapësire reklamuese

Aktualitet

Po kontrabandonte në Shqipëri 2 bombula me helium, e pëson 47-vjeçari në Portin e Durrësit

Shkruar nga Newsbomb
Po kontrabandonte në Shqipëri 2 bombula me helium, e pëson

Janë sekuestruar në Portin e Durrësit dy bombola me lëndë kimike, helium si dhe është proceduar një 47-vjeçar. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se Policia Kufitare ka arritur të godasë një tjetër rast të tentativës për të kontrabanduar në Shqipëri, mallra për të cilat kërkohet licencë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara efektivët arritën të gjejnë në një furgon dy bombola me lëndë kimike. Lidhur me këtë rast u bë procedimi penalisht i një 47-vjeçari me ininciale M.M, resident në Angli.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të licencuar”.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Port Durrës

Policia Kufitare godet një rast të tentativës për të kontrabanduar në Shqipëri, mallra për të cilat kërkohet licencë.  

Sekuestrohen 2 bombola me lëndë kimike (helium) dhe një automjet (furgon).

Procedohet penalisht 47-vjeçari (rezident në Angli), drejtuesi i automjetit ku u gjetën bombolat.

Shërbimet e Policisë në portin e Durrësit, krahas angazhimit maksimal për t’iu ofruar shërbim shtetasve që hyjnë ose dalin nga kjo pkk, vijojnë kontrollet, bazuar në analizën e riskut dhe në inteligjencën policore, për evidentimin dhe goditjen e krimeve kufitare.   

Si rezultat i kontrolleve, është goditur një rast i tentativës për të kontrabanduar në vendin tonë, mallra për të cilat kërkohet licencë.    

Në vijim të veprimeve për këtë rast, u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin shqiptar M. M., 47 vjeç, rezident në Angli, pasi gjatë kontrollit në furgonin që drejtonte, janë gjetur bombola me lëndë kimike (helium).   

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të licencuar”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese