Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Po kalonte kufirin, arrestohet në Kakavijë 33-vjeçari i shpallur në kërkim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 33-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar në pikën doganore të Kakavijës.

Sipas njoftimi të policisë shtetasi F.K  ishte shpallur në kërkim pasi akuzohej për vjedhje me armë dhe nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin I ishte caktuar masa e sigurisë “Arrest me burg”.

33-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi I plotë:

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja me armë” kryer në bashkëpunim. 

Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavije, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për kapjen e personave të shpallur në kërkim, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, kanë kapur shtetasin F. K., 33 vjeç, banues në Kurbin. 

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale  “Vjedhja me armë” kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas iu dorëzua shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img