Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“Po jepen legalizime për vota”, simpatizantët e PD dhe LSI bllokojnë Hipotekën e Sarandës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Simpatizantë të PD dhe LSI kanë bllokuar paraditen e sotme hyrjen e Hipotekës së Sarandës, me pretendimin se po jepen leje legalizimi dhe hipotekim objektesh në këmbim të votës.

Newsbomb.al mëson se simpatizantët e dy forcave opozitare drejtohen nga kandidati për deputet i LSI në Sarandë Dhimitraq Lapa. Në foton, ai shihet mes militantëve teksa flet në telefon. Policia e Sarandës nuk është njoftuar nga militantët, por vetë ata kanë deklaruar se do të bëjnë kallëzim në prokurori për punonjësit e Hipotekës.

Vetë të pranishmit të drejtuar nga Dhimitraq Lapa, nuk kanë konstatuar punonjës të Hipotekës në godinë pasi ajo ka qenë e mbyllur. Ata janë grumbulluar me pretendimin se punonjësit po shpërndanin leje për vota, duke qenë se nesër vendi i drejtohet kutive të votimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img