Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Po i shërbejnë prej ditësh, i sëmuri me Covid-19 i shpreh mirënjohjen dy infermierëve shqiptarë (PAMJET nga SPITALI i Breshias)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4f0b4205e9bdf9d2d632c92ae1a11d3e

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar pak më parë një video nga Spitali i Breshias, ku po ndihmojnë në kurimin e të infektuarve me koronavirus edhe 30 mjekët e infermierët shqiptarë.

Në video shihet një pacient italian i infektuar nga Covid-19, teksa falenderon në veçanti dy nga infermierët shqiptarë, që i shërbejnë.

‘Suela dhe Eduardi po përmbushin misionin e tyre humanitar në ndihmë të popullit mik italian, për të cilin ruajnë një lidhje të veçantë. Sot, ata kanë mirënjohjen e pacientëve të prekur nga #covid19 në spitalin e Breshias dhe të gjithë së bashku, 30 mjekë e infermierë shqiptarë që po shërbejnë në vendin fqinj në këto ditë të vështira, kanë mirënjohjen dhe respektin e të gjithëve. Bashkë Gëzuar Pashkët’, shkruan Manastirliu.

 Kujtojmë që 10 mjekët do të paguhen nga qeveria shqiptare me 3 mijë euro, ndërsa 20 infermirët me 2 mijë e 500 euro secili.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img