Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

“Po hetohen 20 punonjës policie për mbjellje kanabisi”, SHÇBA përgënjeshtron lajmin: Elbasani konsiderohet me risk të ulët për kultivimin e narkotikëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot pasdreke nga burime për mediat u bë me dije se SHÇBA ka vënë nën hetim 20 punonjës policie në Elbasan, pasi ka indicie se janë të përfshirë në kultivimin e kanabisit.

Mirëpo ky lajm është përgënjeshtruar nga institucioni i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave, duke thënë se informacioni është i pavërtetë.

Në njoftim thuhet se nga analizat e kryera nga SHÇBA, qarku i Elbasanit klasifikohet në nivel me risk të ulët sa i përket kultivimit të bimëve narkotike.

Njoftimi i SHÇBA

Lidhur me lajmin e publikuar në disa portale informative se SHÇBA po heton rreth 20 punonjës policie në DVP Elbasan për përfshirje në kultivimin e kanabisit, sqarojmë opinionin publik se ky informacion nuk ështe i vërtetë.

Theksojmë se nga analizat e kryera nga SHÇBA, qarku i Elbasanit klasifikohet në nivel me risk të ulët sa i përket kultivimit të bimëve narkotike.

SHÇBA mbetet e hapur për të bashkëpunuar me të gjitha mediat në kuadër të transparencës me publikun.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img