Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

“Po frikësojnë dhe intimidojnë aktivistët tanë”, LSI bën denoncimin e fortë: Policia e Shtetit po i ndalon që t’i trembi…

spot_img

Lajme të ngjashëm

LSI dega Shkodër në këtë ditë të heshtjes zgjedhore ka bërë një denoncim të fortë për Policinë e Shtetit.

Koordinatori i LSI në qarkun e Shkodrës, Edmond Ndou ka bërë denoncim duke i bërë thirrje policisë të ndalin këtë aksion të paprecedentë.

Sipas tij strukturat që abuzojnë me uniformat e shtetit do të përballen me pasojat ligjore.

Reagimi i Edmond Ndout:

Jemi sot ne kete deklarate per denuar me force dhe per denoncuar veprimet antiligjore te Policise se Shtetit, e cila po kryen ndalime te aktivisteve dhe simpatizanteve te LSI. Lontrolle dhe presione ne rruge e forma nga me te shemtuarat dhe jo ligjore qe kane nje qellim te vetem, te frikesojne dhe intimidojne strukturat tona. I bej thirrje policise Shkoder dhe drejtuesve te saj ne te gjitha bashkite e qarkut te ndalin kete aksion te paprecedent sepse do te pergjigjen perpara ligjit. Askush nuk e frikeson dhe ndal LSI perballe fitores se madhe te 25 prillit, ku edhe keta struktura qe abuzojne me uniformen e shtetit do te largohen bashke me kete qeveri, e do te perballen me pasojat e parashikuara ne ligj. Sot do te duhej te ishte heshtje zgjedhore dhe gjithcka te shkonte e qete ne funksion te 25 prillit, por provokatoret dhe te frikesuarit nga humbja po levizin edhe guret e fundit duke abuzuar me pushtetin me qellim qe ta ndalin kete. Asgje nuk i shpeton, fitorja e LSI dhe opozites tashme eshte shume prane, pak ore na ndajne nga vershimi i qytetareve drejt kutive te votimit per ndryshimin.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img