Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

“Po flamurin shqiptar e mori era?”, Rama replikon me komentuesit për ceremoninë në Egjipt: Ke parë ndonjëherë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama së bashku me disa ministra ditën e djeshme mbërritën në Egjipt, ku zhvilluan një vizitë zyrtare.

Kryeministri kur mbërriti të aeroportin e Kajro u mirëprit nga një ceremoni zyrtare, por ajo që ra në sy dhe që u komentua, jo vetëm në rrjetet sociale, por edhe nga ish deputeti Myslim Murrizi është se teksa zhvillohej ceremonia flamuri shqiptar nuk dukej asgjëkundi.

E nuk kishte si kjo të mos komentohej edhe në faqen e kryeministrit Rama.

“Po flamuri shqiptarë ku është e mori era?” shkruan një komentues në faqen e kreut të qeverisë.

Kryeministri ka reaguar menjëherë duke i dhënë edhe përgjigjen komentuesve.

“Ke parë ndonjëherë në vizitat e shtetasve të huaj në Shqipëri të vendoset flamuri i tyre në ceremoninë ushtarake të mirëseardhjes? Jo, sepse askund nuk vendoset, rregull elementar kudo në botë”, sqaron kryeministri Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img