Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Po falte namazin në xhami, të moshuarit shqiptar i vjedhin 6 mijë euro

Lajme të ngjashëm

Një i moshuar nga Lipjani i Kosovës ka rënë pre e vjedhjes. Teksa ishte duke faluar namazin në një xhami në Gadime të Epërme 86-vjeçarit i kanë vjedhur një shumë të madhe parash.

Teksa ishte duke faluar namazin ai vuri re se i mungonte portofoli në të cilin kishte rreth 6 mijë euro.

Burri ka denoncuar vjedhjen në polici dhe dyshon se është kryer nga një vajzë 11-vjeçare, e cila gjatë faljes së namazit ka kërkuar lëmoshë me nënën e saj.

Policia po heton rastin, ndërsa në cilësinë e provës janë mbledhur pamjet e kamerave të sigurisë në zonë.

Më shumë