Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

‘Po Edita Tahirin kur do ta thërrasin?’, Vasili: Haga kërkon politikanët që janë kundër ndryshimit të kufijve me Serbinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, njëherazi dhe për thirrjen e tij në Gjykatën Speciale të Hagës.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Vasili shprehet se pse nuk thërrasin të dëshmojë edhe politikanen Edita Tahiri.

Pasi kjo e fundit është shprehur hapur kundër ndryshimit të kufijve, por vetëm Haradinajn dhe Jakup Krasniqin.

Statusi i plotë:

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin?

Ramushin e therrasin ne tribunalin e Hages, Jakup Krasniqin po ashtu.

Ata kane kundershtuar pa asnje kompromis,me shume patrotizem dhe me gjithe zemer ndryshimin e kufijve te Kosoves me Serbine.

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin, sepse edhe ajo ka kundershtuar me shume force ndryshimin e kufijve.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img