Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

“Po e ndihmojnë amerikanët”, Vuçiç: Kam informacion se Kurti po kërkon artileri me rreze më shumë se 10 kilometra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka folur mbrëmjen e djeshme, lidhur me pretendimet se “amerikanët dhe britanikët po e ndihmojnë Kurtin, po e armatosin dhe po blejnë armë për të lokalizuar ushtrinë serbe”.

Duke iu referuar këtyre pretendimeve, kreu i shtetit serb ka thënë se “e di cila është e vërteta dhe nuk dëshiron të komentojë”, shkruajnë mediet në Kosovë.

“Ne jemi të vegjël, forcat janë shumë të mëdha dhe shumë të forta, por mirë, pak më pak se sa mendojnë ata”, ka thënë Vuçiç.

Presidenti ka vazhduar duke pretenduar se ka informacione që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “ka qenë në kërkim të artilerisë me largësi prej më shumë se 10 kilometrash”.

Më shumë
spot_img
spot_img