Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Po digjet në Moskë, një ndër manastirët më të vjetër, i vitit 1524

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe pjesa e brendshme është madhështore dhe ka afreske që datojnë në 1684 të pikturuara nga Dmitry Grigorev of Yaroslavl. Shumica e disa ndërtesave të tjera datojnë nga koha e mbretërimit të Sophias. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img