Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Po digjet në Moskë, një ndër manastirët më të vjetër, i vitit 1524

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe pjesa e brendshme është madhështore dhe ka afreske që datojnë në 1684 të pikturuara nga Dmitry Grigorev of Yaroslavl. Shumica e disa ndërtesave të tjera datojnë nga koha e mbretërimit të Sophias. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img