Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Po braktiset nga kandidatët, Alibeaj bën lëvizjen e radhës

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Grupin Parlamentar të PD-së.

Në fokus të këtij takimi mësohet se janë zgjedhjet e 14 Majit. Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit kandidatët e Alibeajt për disa nga bashkitë e vendit janë larguar.

Më herët, kanë njoftuar tërheqjen nga gara Sandër Markun në Lezhë, Genc Doçin në Kurbin, Gjergji Gjatën në Korçë dhe Bujar Vreton në Librazhd.

Ditën e djeshme u largua nga gara edhe kandidati për Bashkinë e Krujës Sabah i cili përmes një postimi në rrjetet sociale tha se ka vendosur që të tërhiqet nga gara, pasi nuk dëshiron që t’i shërbejë përçarjes së kësaj force politike.

“Kam reflektuar këto ditë dhe kam vendosur të mos bëhem pjesë e asnjë farse politike, të mos i shërbej përçarjes demokrateve dhe qytetareve te mi.”, tha ai.


Më shumë