Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

“Po bën avokatin e Lul Bravës”, Berisha: Dorëheqja e Mark Markut ishte enigmatike dhe e gabuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim këtë të shtunë me demokratët e Mirditës. Gjatë fjalës së tij ai u ndal tek dorëheqja e Mark Markut nga mandati i deputetit, duke u shprehur se ishte e gabuar dhe enigmatike. Sipas Berishës Marku tashmë po bën avokatin e kreut të PD, Lulzim Basha.

“Unë isha dakord me kandidimin e Mark Markut, pasi për 8 vite qëndroi rezistent ndaj Edi Ramës në studiot televizive. A mund ta marrë vesh njeri tani Mark Markun. Bëri një diskutim shumë të mirë në Kuvendin e PD-së në Qershor, bëri gabim të madh që dha dorëheqjen, dhe në mënyrë enigmatike, duhet të vinte këtu te ju pëpara. 

Le ta pyesim së bashku zotin Mark, mirë Kuvendtit të Qershorit, po këtë antikuvendin tani pse nuk e thua një fjalë? Çfarë të shtyn ty, pedagog, intelektual, të bësh avokatinë e Lul Bravës? Ky qëndrim është aktakuza më e rëndë që i bën vetes”, tha Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img