Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Po bëhej gati të kultivonte lëndë narkotike, kapet 26-vjeçari në Lazarat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5d1cd702631fbf305ed852f00bd4594

Policia ka arrestuar një 26-vjeçar në Lazarat, pasi u kap me lëndë narkotike.

Në pranga ka rënë F.Gj., 26 vjeç, banues në Lazarat, Gjirokastër.

Gjatë kontrollit në banesën e tij gjetën dhe sekuestruan rreth 500 gr  lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa  dhe një sasi fara të dyshuara të bimës cannabis sativa.

Njoftimi i plotë:

Gjirokastër

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Sekuestrohen  lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa  dhe fara të dyshuara të bimës narkotike cannabis sativa.

Vihet në pranga poseduesi.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin: F.Gj., 26 vjeç, banues në Lazarat, Gjirokastër.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se shtetasi F. Gj. dispononte lëndë narkotike, organizuan punën dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij gjetën dhe sekuestruan rreth 500 gr  lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa  dhe një sasi fara të dyshuara të bimës cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img