Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Plumb në kokë grabitësit shqiptar, Gjykata italiane rrëzon kërkesën e policit italian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mirco Basconi quhet karabinieri italian, i cili në vitin 2015 qëlloi me plumb në kokë një grabitës 24 vjeçar me origjinë shqiptare duke e lënë të vdekur në vend, ndërkohë që Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën e tij për të hequr dënimin.

Polici 42 vjeçar është dënuar me 1 vit e gjysëm burg dhe 2 milion euro dëmshpërblim për familjen e 24 vjeçarit shqiptar Korab Xheta, ndërkohë që 1 vit më parë ka apeluar vendimin e Gjykatës.

Basconi ka deklaruar se ai nuk ka dashur të qëllojë shqiptarin, por plumbi i cili ka qëlluar gomën e makinës ka bërë rikoshet.

Kjo dëshmi e tij nuk është pranuar nga trupi gjykues, i cili ka rrëzuar kërkesën e italianit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img