Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plotësoni në çast nevojat e trupit tuaj për magnez me Magne D’Oro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të gjithë e dimë se Magnezi është një mineral shumë i rëndësishëm, që merr pjesë në një sërë proçesesh që ndodhin në organizëm. Ai ka rol kryesor në mirëfunksionimin e sistemit kockor, ndikon pozitivisht në funksionimin normal të zemrës, parandalon krizat e migrenës dhe përmirëson humorin.

Shpesh, në ditët e sotme dëgjojmë kudo: merr suplemente me magnez, konsumo ushqime që përmbajnë magnez, magnezi është i mirë për këtë problem, magnezi shërben për këtë efekt në shëndet etj.

Më në fund vjen Magne D’Oro nga Fortex, një suplement ushqimor që kombinon magnezin me një sërë vitaminash të nevojshme për një sërë proçesesh në organizëm.

Disa nga vetitë kryesore të Magne D’Oro janë:

  • Magne D’Oro ndihmon në rrjedhën normale të metabolizmit dhe prodhimin e energjisë;
  • Ndihmon në kapërcimin e lodhjes dhe mungesës së energjisë për shkak të sëmundjeve apo kontraktimit apo probleme të muskuve
  • Normalimin e muskujve pas pas kontraktimeve nga ushtrimet fizike
  • Furnksionin normal të sistemit nervor
  • Ruajtjen e funksionit normal mendor
  • Funksionimin normal të veshkave
  • Ruan gjëndjen normale të kockave dhe dhëmbëve
  • Mbron funksinimin normal të sistemit imunitar
  • Magnezi në Magne D’oro kontribuon edhe në rrjedhën normale të metabolizmit dhe prodhimin e energjisë, zvogëlon ndjesinë e lodhjes
182910123 1214904448972203 6259850313286752293 n 1

Magne D’Oro është një kombinim i 2 kripërave të magnezit, citratit të magnezit dhe oksidit të magnezit, të cilat sigurojnë sasinë optimale ditore të magnezit të kërkuar për trupin. Citrati i magnezit ka një shkallë jashtëzakonisht të lartë të përthithjes nga trupi edhe në përqendrime të ulëta të marrjes. Thithet më mirë sesa përbërësit e tjerë të magnezit. Edhe nëse ndodh, një mbidozë është e padëmshme, pasi trupi vetërregullon thithjen e tij. Oksidi i magnezit është një burim i mirë i magnezit dhe ndihmon gjithashtu florën gastrointestinale, veçanërisht në gjendjen acide të stomaku

Megjithatë, Magne D’Oro rekomandohet të pihet një bustinë në ditë, për të mos kaluar sasinë perfekte për trupin

Ky produkt i sjellë ekskluzivisht në Shqipëri nga “Intermed”, gjendet në çdo farmaci dhe mund të merret lehtësisht pa recetë.

182680320 114774183987894 1398021846152478885 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img