Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Plotësohet kuota ditore, mbyllet Kapshtica që në mëngjes, shumë qytetarë kthehen pas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Plotësohet kuota ditore e kalimit të emigrantëve në Kapshticë.

Pala greke ka pezulluar punën pasi kanë kaluar 300 emigrantë.

Numri i qytetarëve të mbetur në pikën kufitare është i lartë, por atyre u duhet të presin deri ditën e nesërme, pasi për sot pala greke e ka mbyllur punën.

Edhe gjatë ditës së djeshme shumë emigrantë mbetën pa kaluar kufirin pasi u plotësua shpejt kuota ditore.

Në njoftim, Policia Kufitare apelon qytetarët që të mos udhëtojnë drejt Kapshticës gjatë ditës së sotme.

Njoftimi:

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë.

Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë:

Njoftojmë të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300 shtetas është plotësuar dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna e nuk do të lejohet kalimi i personave të tjerë për ditën e sotme.

Policia Kufitare apelon për qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Greqisë, që të mos vijojnë udhëtimin në drejtim të PKK Kapshticë për ditën e sotme.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img