Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Plotësimi i formularit A1/A1Z, Kushi: Mund të regjistroheni nga data 8 deri më 13 shtator 2021

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga sot është hapur Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të gjithë kandidatët që nuk kanë aplikuar me formularin A1/A1Z në Portalin e Maturës Shtetërore 2021.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Arsimit, Evis Kushi. Kushi me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se aplikimet janë hapur pas kërkesave të shumta të të rinjve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z.

Portali do të jetë i hapur nga data 8-13 shtator 2021.

“Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z ✍🏻

Pas kërkesave të shumta të të rinjve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z, i ftoj të shfrytëzojnë mundësinë për të kryer këtë aplikim në datat 8-13 shtator 2021.

Suksese të gjithëve! 🙏” shkruan Kushi në postimin e saj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img