Hapësire reklamuese

Bota

Plot 81 vite të martuar, çifti tregon sekretin e martesës

Shkruar nga Newsbomb

Një çift kanë festuar pak ditë më parë 81 vjetorin e martesës.

Dorothy Walter, 103 vjeç dhe Tim Walter, 102, u takuan kur ishin vetëm 18 vjeç, në Southampton gjatë Luftës së Dytë Botërore, kur po bënin aeroplanë në një fabrikë.

Ata tashmë jetojnë në një shtëpi pensionistësh në Wingham. Duke folur për BBC, ata thanë se sekreti i martesës së tyre të gjatë dhe të suksesshme ishte fakti se ata "nuk debatojnë kurrë".

Zonja Walter tha: "Nuk mund të besojmë se janë 81 vjet. Ne ishim të lumtur së bashku, gjithmonë të lumtur së bashku.”

Ata u martuan kur të dy ishin 21 vjeç. Pas luftës, çifti u transferua në Elmstone dhe kaloi 32 vjet atje si fermerë, më pas kaluan disa kohë duke udhëtuar nëpër Evropë me një varkë. Ata jetuan në shtëpinë e tyre deri në moshën 101-vjeçare, përpara se të transferoheshin në kujdesin rezidencial në vitin 2022.

Çifti ka dy vajza, dy nipër e mbesa dhe tre stërnipër.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese