Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Plot 79 vite sot për inxhinieren Luljeta Bozo, është deputetja më e vjetër e parlamentit shqiptar (DITELINDJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot feston ditëlindjen dhe është deputetja më e vjetër e parlamentit shqiptar. Inxhinierja Luljeta Bozo feston sot 79 vjetorin e saj të lindjes dhe duhet thënë se për moshën dhe vitet që ka mbi supe, shumë njerëz e adhurojnë për angazhimin e saj në jetën publike dy vite më parë pas rënies së tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe më vonë, me angazhimin e saj politik si deputetja kryesuese e listës së PS për Tiranën.

Inxhiniere Luljeta Bozo ka lindur në 2 tetor 1942 në Tiranë. Profesoreshë në fushën e inxhinerisë është një ndër emrat më të njohur në vend. Ka botuar mbi 33 libra profesionalë në fushën e saj të shkencës dhe gjeoteknikës. Eshtë një prej grave shkencëtare më të mira në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img