Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

“Plisat” braktisin pa filluar ndeshjen Shqipëri-Izrael, përplasen me policinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tifo-grupi nga Prishtina, “Plisat” janë detyruar të braktisin stadiumin “Elbasan Arena” përpara fillimisht të ndeshjes Shqipëri-Izrael.

Shkak është bërë vendimi i policisë për të mos lejuar në stadium banderolën e këtij grupi, pa të cilën Pliast nuk kanë pranuar të ndjekin ndeshjen. Ngjarja është publike nga “Procesi Sportiv”.

“Ndodhem në staduimin Elbasan Arena duke pritur fillimin e ndeshjes, doja të ndaja me ju një shqetësim, më shumë se sa ngjarje e rëndomtë që ndodh me rregullat dhe policinë tonë. Tifo grupi nga Prishtina, “Plisat” nuk ju është lejuar të fusin në staduim banderolën në të cilën ishte shkruajtur vetëm emri i tifogrupit. Kjo është një gjë e padrejtë pasi tifo grupi është larguar nga stadiumi dhe normale nuk mund të kthehen më si më ose pa banderolën”, shprehet një tifoz.

Më shumë

spot_img