Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Plasin arrestimet në Ministrinë e Bujqësisë në Kosovë, pritet burgosja e 8 zyrtarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b08934959a989dbe8e10c799cf41dccd

Policia e Kosovës po zhvillon një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, saktësisht në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë.

Sipas informacioneve për mediat kosovare, deri tani është arrestuar drejtori i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuha, i cili është në këtë detyrë nga shkurti i vitit 2020.

Aksioni është duke vazhduar, ndërkaq pritet arrestimi i tetë zyrtarëve në këtë ministri.

“Mund të konfirmojmë se Policia e Kosovës është duke e realizuar një operacion policor në disa lokacione, në rajone të ndryshme. Informacione shtesë mund të jepen pas përfundimit të operacionit policor”,- thuhet në njoftimin e policisë.

Më shumë

spot_img
spot_img