Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

PLAS tjetër SKANDAL, del DATABAZA me TARGAT e automjeteve të mbi 530 MIJË QYTETARËVE, Ambasadave dhe institucioneve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nuk kanë të ndalur skandalet me rrjedhjen e të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë.

Ditën e sotme është bërë e ditur ekzistenca e një databaze me të dhëna për targat e automjeteve për më shumë se 530 mijë qytetarë.

Databaza posedon të dhëna si marka, modeli i automjetit, targa, poseduesi dhe numri i kartës së identitetit.

Kjo listë e punuar në programin “Exel” është e ndarë në dy kategori, makinat dhe targat për qytetarët, 530452 të tilla,  si dhe automjetet e kompanive, 61513 të tilla.

Në kategorinë e dytë, janë të regjistruara edhe targat e ambasadave përkatëse në vendin tonë,i institucioneve dhe organizatave ndërkombëtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img