Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

PLAS skandali në Britani, Sekretarja e Shtetit shpenzon 77 mijë paund për produkte estetike, një pjesë të parave i harxhon në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Një artikull i “Byline Times” në Britaninë e Madhe ka zbuluar se Sekretarja e Shtetit Priti Patel ka shpenzuar 77 mijë paund nga buxhëeti i shtetit për produkte estetike.

Në listën e shpenzimeve që ka zbuluar artikulli, shihet se Patel nuk i ka rezistuar dot as blerjeve në dyqanet me pajisje eketronike në “Neptun” në Tiranë, ku ka shpenzuar 2022 paund.

Reagimet dhe komentet kanë qenë të shumta, por Ministria e Brendshme ka deklaruar se shpenzimet janë bërë për të mbrojtur punonjësit shtetërorë nga pandemia.

“Është e gabuar të pretendosh se shpenzimet e Ministrisë së Brendshme që janë qarkulluar sot janë të Sekretares seBrendshëm. Ata janë të departamentit të gjerë dhe për pajisje vitale si PPE. Është e gabuar të mendosh se janë shpenzuar para për produkte bukurie’, thuhet në deklaratën e departamentit në Twitter.


Më shumë