Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PLAS skandali në Britani, Sekretarja e Shtetit shpenzon 77 mijë paund për produkte estetike, një pjesë të parave i harxhon në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një artikull i “Byline Times” në Britaninë e Madhe ka zbuluar se Sekretarja e Shtetit Priti Patel ka shpenzuar 77 mijë paund nga buxhëeti i shtetit për produkte estetike.

Në listën e shpenzimeve që ka zbuluar artikulli, shihet se Patel nuk i ka rezistuar dot as blerjeve në dyqanet me pajisje eketronike në “Neptun” në Tiranë, ku ka shpenzuar 2022 paund.

Reagimet dhe komentet kanë qenë të shumta, por Ministria e Brendshme ka deklaruar se shpenzimet janë bërë për të mbrojtur punonjësit shtetërorë nga pandemia.

“Është e gabuar të pretendosh se shpenzimet e Ministrisë së Brendshme që janë qarkulluar sot janë të Sekretares seBrendshëm. Ata janë të departamentit të gjerë dhe për pajisje vitale si PPE. Është e gabuar të mendosh se janë shpenzuar para për produkte bukurie’, thuhet në deklaratën e departamentit në Twitter.

patel qtu 242x400 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img