Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Plas SKANDALI me vaksinat Pfizer, nuk janë anti-Covid, por anti-rrudhë (Shtetet ku po falsifikohet)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërkohë që të gjithë duan të vaksinohen me të, një skandal ka ndodhur me vaksinat Pfizer.

Prodhuesi i Pfizer ka thënë se janë zbuluar versione false të vaksinës në Poloni dhe në Meksikë, e në to është  hedhur ilaç kundër rrudhave.

albsig

Prodhuesit e vaksinës thonë se gjithashtu ka pasur edhe mbishkrime të rreme. Dozat false janë sekuestruar nga autoritetet dhe Shtetet e Bashkuara janë treguar të gatshëm t’i ofrojnë ndihmë këtyre dy shteteve.

Në Meksikë ka rezultuar që 80 persona të kenë marrë dozën false të vaksinës , gjë që çon në zero mbrojtjen dhe imunitetin e ktyre personave nga Covid 19.

Organizata botërore ka bërë thirrje për identifikimin sa më të shpejtë të vaksinve false, pasi kjo përbën një rrezikshmri të lartë për shëndetin e qytetarëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img