Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Plas sherri në Shkodër, dy vëllezër kanosin dhe qëllojnë me armë në oborrin e 60- vjeçarit, Policia i shpall në kërkim (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Policia bën me dije se dy vëllezër në fshatin Dukagjin i Ri Krujë, kanë kanosur dhe qëlluar me armë në oborrin e shtëpisë së shtetasit me iniciale N. U., 60 vjeç, për motive pronësie.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat policore të cilat kanë shpallur në kërkim dy autorët, Pashk Arraj dhe Ndok Arraj, ndërkohë po vijon krehja e zonës për kapjen e tyre.

Njoftim i Policisë:

Shkodër/ Kanosën 60 vjeçarin   për motive pronësie dhe qëlluan me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij, Policia identifikon dhe shpall në kërkim dy vëllezërit.

Më datë 26.01.2022, rreth orës 19:05, në fshatin Kasnec, Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër, shtetasit P. A., 54 vjeç dhe N. A., 46 vjeç (vëllezër), banues në fshatin Dukagjin i Ri Krujë, për motive pronësie kanë kanosur shtetasin N. U., 60 vjeç, banues në fshatin Kasnec Shkodër, dhe  kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar mënjëherë ë  vendin e ngjarjes  dhe vijon  krehja e zonës  me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor po punon  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img