Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plas sherri mes shqiptarëve në Spanjë, dy persona marrin plagë të rëndë, dy në pranga

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3bc63199625952672812e2436b28f7d

Dy shqiptarë janë arrestuar në qytetin francez të Bordeaux pasi dyshohet se janë autor të një vrasjeje të ndodhur në Spanjë.  

Sipas mediave vendase, dy shqiptarët e moshës 27 dhe 29 vjeç kanë sulmuar me thikë dy bashkëatdhetarë, njëri prej të cilëve u godit gjashtë herë me thikë në gjoks dhe shpinë, ndërsa tjetri në këmbë.

I pari u dërgua me urgjencë në spital pasi ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Garda Civile e Cantabrias në Spanjë po ndiqte dy të rinjtë, të cilët dyshohet se janë pjesë e një organizate kriminale.

Ngjarja ndodhi pas orës 12 të së Mërkurës në një zonë parkimi kamionësh në Hoznayo. Të dyja palët mbërritën me automjete dhe gjatë përleshjes fizike, dy autorët e dyshuar nxorën thikat duke shkaktuar lëndimet e rënda,” thuhet në njoftimin e policisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img